Przewijak na komodę lub łóżeczko. Jak z niego korzystać?
Przewijak dla niemowląt to nic innego jak specjalna podkładka, która ułatwia rodzicom zmianę pieluszki u dziecka. Nie tylko powoduje, że ta czynność trwa znacznie krócej i jest wygodniejsza, ale zapewnia też większe bezpieczeństwo oraz higienę. W sklepach można znaleźć co najmniej kilka różnych rodzajów przewijaków. Dziś rozprawimy się z dwoma najpopularniejszymi – jak korzystać z przewijaka na komodę lub łóżeczko?
Rodzaje przewijaków dla niemowląt i który wybrać
Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, a także ilości miejsca, jakim dysponujemy. Jeśli nie mamy go zbyt wiele, klasyczny przewijak na łóżeczko sprawdzi się doskonale. Jeśli z kolei możemy sobie pozwolić na nieco więcej przestrzeni do wygospodarowania lub chcemy, aby cały proces był wygodniejszy i bezpieczniejszy dla naszych pleców, lepiej będzie postawić na przewijak na komodę.
Jak korzystać z przewijaka na komodę?
Przewijak na komodę wymaga posiadania osobnego mebla – komody lub półkoprzewijaka. Jest to rewelacyjna opcja dla osób, które dysponują sporą ilością miejsca w pokoiku. Taka komoda posiada szuflady, dzięki czemu świeże pieluchy, ubranka czy kosmetyki zawsze mamy pod ręką. Bez problemu możemy stworzyć w pokoju maluszka specjalny kącik do przewijania i pielęgnacji. Nad takim przewijakiem można nawet zamontować wiszące zabawki, które będą rozpraszać uwagę dziecka. Co więcej, kiedy maluch wyrośnie z pieluch, pozostajemy z praktycznym meblem. Półkoprzewijak montujemy z kolei bezpośrednio do ściany. Zajmuje nieco mniej miejsca, ale wciąż jest nieco przyjemniejszy w użyciu i bezpieczniejszy dla naszych pleców niż miękka mata do przewijania. Ten rodzaj przewijaka dla niemowląt ma podwyższone boki, aby uniemożliwić dziecku wypadnięcie. Jeśli szukasz bezpiecznego i wytrzymałego przewijaka na komodę, polecamy Ci PRZEWIJAK NA KOMODĘ HIPPO A001 lub PRZEWIJAK NA KOMODĘ LION A002 – nowości dostępne w naszym sklepie.
Jak korzystać z przewijaka na łóżeczko?
Podstawową różnicą pomiędzy przewijakiem na łóżeczko a wersją na komodę czy półkoprzewijakiem jest miejsce jego montowania. Tego typu przewijak mocujemy bowiem bezpośrednio na górę (do ramy) łóżeczka dziecka – jest więc raczej czymś w rodzaju nakładki. Nie wymaga posiadania dodatkowego mebla, dzięki czemu nie zajmuje osobnej przestrzeni. Samo przewijanie dziecka jest stosunkowo wygodne, o ile ramy łóżeczka są na odpowiedniej wysokości (zbyt nisko zamontowany przewijak obciąża kręgosłup, przez co może być niebezpieczny dla kobiet, które są świeżo po porodzie). Jego minusem jest z kolei brak wydzielonego miejsca na przechowywanie kosmetyków czy pieluszek. Wystarczy jednak dobrze przemyślane urządzenie pokoiku, aby tę wadę zniwelować. Jeśli chodzi o samą konstrukcję, tego rodzaju przewijak wygląda niemal identycznie, co przewijak na komodę (jest jedynie nieco dłuższy). Również posiada wyprofilowane, podwyższone boki, zapewniające dziecku bezpieczeństwo oraz stópki zabezpieczające przed zsunięciem się z ramy. Przewijak na łóżeczko to fantastyczny kompromis pomiędzy osobną komodą a miękką matą do przewijania (która zazwyczaj wymaga od nas pochylania się). Tutaj polecamy PRZEWIJAK TWARDY DŁUGI HIPPO A001, który jest nowością w naszym sklepie.
Jak długo korzystać z przewijaka?
Tutaj należy sugerować się zaleceniami producenta. Producenci mają obowiązek oznaczania, do którego miesiąca życia dziecka można korzystać z danego modelu. W przypadku przewijaków na łóżeczko trzeba dodatkowo uważać na informację o dopuszczalnej maksymalnej wadze, jaką udźwignie przewijak. Nie ma natomiast żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o samo rozpoczęcie korzystania z przewijaka. To gadżet, którego śmiało możemy używać już od pierwszych dni życia naszego maluszka.
Przewijak dla niemowląt jest jednym z najbardziej praktycznych akcesoriów, który przyda się podczas codziennej pielęgnacji niemowlaka. Korzystanie z niego jest banalnie proste – wystarczy wybrać odpowiedni model i zamontować go na komodzie lub łóżeczku. Gwarancja bezpieczeństwa zarówno dla dziecka, jak i pleców rodzica!
Komentarze
Aktualnie brak komentarzy!
Zostaw swój komenatarz